הצלחה היא איננה דבר המובן מאליו , גם כישלון לא, גם להיתקע במקום לא. בעצם כל דבר שאנו עושים ומשיגים בחיינו איננו מובן מאליו.

אבל אם כולם היו חושבים כך לא היו אכזבות ותסכולים, כי לכולנו בצורה כזו או אחרת יש ציפיות מעצמנו ומסביבתנו וכידוע , עם הציפיות מגיעות האכזבות.

אז מה בעצם אנחנו צריכים לעשות על מנת להפוך את החיים שלנו למלאי סיפוק?

להתאמן

עפ"י אבן שושן החדש, הלא היא וויקיפדיה, ההגדרה של אימון היא:

"אימון הוא התהליך המכין אדם או קבוצת אנשים לתפקוד במצב עתידי מוגדר."

החלק הראשון של המשפט נכון, אימון הוא תהליך. החלק האחרון של המשפט איננו מדויק, אימון מכין אדם או קבוצת אנשים לתפקוד גם במצבים בלתי מוגדים, היום ובעתיד.

בהכללה ניתן לומר כי הדור של הורינו סבל וסובל מתסמונת ה"מה יגידו", מה שכיוון אותם בחיים לא היו השאיפות שלהם והרצון לממש את עצמם אלא מה תגיד הסביבה.כך קובעו להן נורמות חברתיות וסטראוטיפיות.

בהכללה ניתן גם לומר כי הדור הבא אחריהם סובל מתסמונת ה" לא שם…"  וה "יהיה בסדר" , אבל מה קורה אם פתאום לא בסדר, בשביל זה המצאנו את פיתרון הטפלון, כלום לא נדבק אלינו, "זה הוא אשם".

כמו בספורט כך בחיים , בשביל להתאמן לא בהכרח צריך מאמן , אולם בספורט יש לנו אביזרים המסייעים לנו למדוד את קצב ההתקדמות שלנו.

בחיים הם קיימים רק בספרי אגדות (המראה מסיפור סינדרלה) או אצל אנשים בעלי משמעת עצמית גבוהה ויכולת להתבונן אל תוך עצמם בצורה כנה.

מטרתו המרכזית של האימון האישי הוא להיות המראה מסיפור סינדרלה ולשקף בצורה נקייה ואובייקטיבית את היכולת של אדם או קבוצת אנשים להתמודד עם מצבים שונים. אך בעיניי זה לא מספיק, אי אפשר רק לשקף מצבים והתנהגויות ללא מתן כלים להתמודדות עם מצבים אלו, ולא רק לתת כלים, אימון כשמו כן הוא צריך לאפשר לבחון את הכלים , לתרגל אותם ולגרום שיהפכו לחלק בלתי נפרד מאישיותנו.

מטרתו המרכזית של האימון העסקי הוא לאזן בין האדם לבין העסק. האימון האישי הוא חלק בלתי נפרד מהאימון העסקי אך הוא מכוון מטרה- להביא את האדם (היזם) לגרום לעסק שלו להצליח לאורך זמן תוך השגת המטרות העסקיות.

לסיכום

בשביל להשיג תוצאה, כל תוצאה צריך להתאמן. לבד או עם חבר/ה קרוב/ה או עם איש מקצוע… העיקר להתאמן. זה מתיש ומעייף בדיוק כמו בספורט אך בעוד שבספורט אנחנו שורפים קלוריות, משפרים את בריאותנו, זוכים במדליות , באימון לחיים אנחנו מרוויחים את עצמנו, אנחנו זוכים להיות אנשים מאוזנים יותר, טובים יותר כלפי סביבתנו, מתוסכלים פחות ומאושרים יותר.