החלטתם להקים עסק? ברוכים הבאים לעולם חוסר הוודאות וסימני השאלה.
כ- 50% מהעסקים שנסגרים בישראל נסגרים בגלל חוסר כדאיות עסקית/כלכלית… אפשר להימנע מכניסה לסטטיסטיקה הזו ע"י בדיקת כדאיות המאפשרת לקבל תמונת מצב אובייקטיבית על מימוש החלום.
האם זה כדאי? כמה כסף נדרש להשקיע? מי הלקוחות שלי? מה הייחודיות שאני צריך ליצור על מנת להצליח? ועוד.
מטרת תהליך האבחון היא לא להרוס את החלום אלא לגרום לו להתממש בצורה נכונה, לבדוק את המצב הרצוי אל מול המצב המצוי ולקבל החלטה מושכלת בטרם פותחים את העסק.

מדוע קריטי לבצע בדיקת כדאיות עסקית למיזם כצעד ראשוני?

משתי סיבות עיקריות: על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה של העסק וכדי לבנות בסיס שישמש את העסק עד להתייצבותו והצלחתו.

בסוף התהליך תקבלו המלצה על הדרך הנכונה להקמת העסק , האם כדאי להכין תוכנית עסקית מקיפה יותר או שבשלב זה יש בידיכם את כל הדרוש על מנת להקים את העסק.

תהליך העבודה כולל בדיקה מעמיקה של המוצר, השוק והמתחרים, הלקוחות וכן תחזיות ותרחישים אשר ישפיעו על אופן התנהלות עתידית כחלק מהאסטרטגיה העסקית של המיזם או העסק.

מה קורה כאשר בעקבות הכנת התוכנית תהיה המלצה שלא לפתוח את העסק?

חסכתם כסף… והרבה.

רבים פותחים עסק על סמך תחושות בטן ו/או על סמך מקצועיותם בתחום מסוים. בדיקת כדאיות עסקית היא שלב לפני הכנת תוכנית עסקית מקיפה ובה נלקחים בחשבון לא רק העסק ומרכיביו אלא גם היזם, אישיותו ויכולותיו להקים ולנהל את העסק.

ישנם מקרים שבהם כדאי מאוד להקים עסק אך היזם עצמו לא בנוי להתמודד עם האתגרים הנילווים לכך ולהיפך. לדוגמא: ישנם תחומים בהם יראו תוצאות עסקיות חיוביות למיזם רק חודשים רבים מתחילתו…. האם היזם יכול לספוג את ההוצאות הכלכליות הכרוכות במהלך כזה?

דוגמא זו ושאלות נוספות יקבלו התייחסות בבדיקת תוכנית כדאיות עסקית שאחריה יהיה בידי היזם את כל המידע על מנת להקים  או לא להקים את העסק ואם כן, אז איך לעשות זאת בהצלחה!

לתיאום פגישת היכרות מלאו את פרטיכם ואצור קשר בהקדם:

שם (חובה)

טלפון (חובה)