שאלה מעניינת שעלתה לא מעט פעמים במהלך האימונים האישיים והעסקיים שקיימתי .

אומנם השאלה או הדילמה לא עלתה בצורה כל כך ישירה אך אכן ניתן לראות כי אנשים שחוו הצלחות לא מעטות במהלך חייהם חוו כישלון כשניסו לבצע מהלך משמעותי בחייהם .

אז למה זה קורה?
בעיקר מכיוון שהצלחות גורמות לנו לעיוורון מסוים שמונע מאתנו לבצע התאמות בדרך שבה אנו פועלים במצב החדש שנוצר.

די אם נבחן בקצרה את פעולותיהן העסקיות של חברות ענק כדי לראות שאכן הצלחות מבטיחות כישלון קחו למשל את חברת מיקרוסופט , ענק התוכנה שבמהלך העשור האחרון חווה כישלונות לא מעטים אל מול חברות שצמחו לתוך וואקום שנוצר בעולם הטכנולוגי . גוגל ופייסבוק הן דוגמאות טובות לחברות אלו , חברות שדואגות לבחון כל הזמן את צרכי השוק ולהציע פתרונות חדשניים ויצירתיים.
אך לא פחות חשוב ,כישלון יכול להבטיח הצלחה. כדוגמת חברת אפל אשר פרצה דרך בעולם הסלולר ושינתה לחלוטין את הדרך שבה אנו צורכים שירותי תקשורת.
יש עוד דוגמאות רבות אך איך אנו האנשים הפשוטים יכולים ללמוד מכך לגבי השינויים שאנו חווים בחיינו?
קודם כל צריך להבין שהדבר הכי קבוע בחיינו הוא השינוי. לאורך כל החיים אנו חווים שינויים רבים: לימודים, נישואים, ילדים, גירושין, החלפת מקום עבודה ועוד ועוד. את כל השינויים האלו צריך לנהל ולבחון ולדעת שדרך פעולה שהצליחה בעבר לא בהכרח תצליח בעתיד. אומר יותר מכך היא יכולה להבטיח כישלון וחוסר סיפוק מהמהלך שביצעתם.
ניקח לדוגמה נושא פופולרי כמו החלפת מקום עבודה. נתקלתי בלא מעט מקרים של אנשים מצליחנים שעברו למקום חדש ולא הצליחו לשחזר את ההצלחות שלהם, חלקם עוזב לאחר תקופה מסוימת ומנסה את מזלו במקום אחר וחלקם נשאר במקום העבודה למרות התסכולים שהוא חווה וזאת בעיקר בגלל חוסר הרצון להכיר בכישלון.

חשוב לזכור כי השינויים הם חלק מחיינו והאכזבה וחוסר שביעות הרצון משינוי שביצעתם נובעים בעיקר מהדרך שבה בחרתם ולא מהשינוי המתבקש.